J-Music RPG

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum J-music RPG


5 participan?i

    Reality or dreams

    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Lun Sept 01, 2008 5:17 am

    O fost ceva scary :))
    Dar tot am dormit la azi-noapte..destul de bine chiar =))
    Ce naiba o fi cu padurea aia?:))
    O cheama..da..si pe mine ma cheama discoteca din canal Reality or dreams - Pagina 5 444711
    Ce-i de facut?:))
    L-o bagat in toti sperietii pe Uru o.O
    O trezit-o Yua =)) asa se face..o zgaltaitura...ehhh..putea si RuRu sa i-o traga si ii trecea :-j
    Faza cu sangele pe perete mi-o placut :X casa e bantuita..aaaa Reality or dreams - Pagina 5 755650 =))
    Ii intrerupe pe Yua si Ruki din frecat :-" fantoma rea..speram sa nu se bage =))
    Uuuhh..Yume sta asa lipita de Uru =p~ ii tine cald :>
    Ce imi place cand se mozolesc..aaaa..se saruta =)) pardon... Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Hai cu next :X genial =p~
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Lun Sept 01, 2008 6:39 am

    Reality or dreams - Pagina 5 755650 Chiar k scary next o.O
    nu ma asteptam :|

    pot sa jur ca are legatura cu ce a patit si reita si vor rezolva impreuna misterul Reality or dreams - Pagina 5 176881

    si uruha va fii scooby - doo =))
    yume se lipeste de ruru :X
    cat de dragutzzzz

    yume se transforma in zombie o.O
    o ia yua la plalme si trece =))

    tare is curioasa cine o cheama >:) muhahaa =))
    zome to the dark side , we have cookies =)))

    nextnextnextnextnextnext :X
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Lun Sept 01, 2008 7:05 am

    Deci partea aia cerd k e cea mai scary din tot ficu'...nu e cine stie ce horror...da' ma rog...nici nu am zis k e horror... Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Nextu' e lung...

    A doua zi dimineata, Yume se scoala din pat si merge in baie. Pe perete este inca scris “ajutor”. Ea incearca sa isi pastreze calmul, intra, se spala si priveste mai atent scrisul. Parca nu i se mai parea la fel de infricosator. Ba chiar il lua in serios, se gandea ca cineva chiar are nevoie de ajutor. Coboara, apoi,la masa. Acolo, doamna Sakamoto isi face o cafea. Yume o intreaba ce stie. Batranica se asaza, si ea, si ii spune:
    DS: -Am sa-ti spun o povestioara...incepe ea, plina de mister. Yume isi trage scaunul mai aproape de masa si isi fixeaza privirea spre doamna Sakamoto. Traia in satul nostru o fetita. O chema Maki. Satenii o urau. Avea puteri paranormale. Putea prevesti cand cineva moare. Toata lumea o ocolea la inceput, dar apoi au inceput sa o vaneze. Maki nu se mai putea ascunde nicaieri. Intr-o noapte ploioasa satenii au urmat-o cu torte si arme pana in padure. Maki a incercat sa fuga, dar in cele din urma satenii au prins-o si au ucis-o cu un topor. Se spune ca fantoma ei nu si-a gasit linistea, inca.
    Yume sare de pe scaun si spune:
    Ym: -Exact ca in visul meu! Asta am visat aseara, doar ca in locul ei, eram eu.
    DS: -Posibil. Inseamna ca fantoma vrea sa o ajuti.
    Ym: -Cum sa o ajut?
    DS: -Nu stiu, ii raspunde batrana si iese din bucatarie. Yume ramane pe scaun si se gandeste.
    La etaj, Yua si Ruki sunt treji. Ea isi ia prosoapele si se indreapta spre baie.
    Yua: -Ma duc sa fac un dus, ii spune ea lui Ruki. El zambeste si o priveste provocator.
    Ru: -Vrei sa te ajut?
    Yua: -Nu, ii raspunde ea cu seriozitate. Atunci, si Ruki capata o fata serioasa, se intinde in pat si se gandeste la intamplarea de noaptea trecuta. Yua isi termina dusul si iese afara, doar in prosop. Ruki se ridica brusc si o priveste. Apoi ii face semn sa vina pe pat.
    Ru: -Hai aici, ii spune el. Yua se asaza langa el si il priveste fara sa zambeasca.
    Ru: -Ce e?
    Yua: -Mesajul de pe perete de aseara...
    Ru: -Nu-ti face griji in privinta lui.
    Yua: -Te-ai tampit?? Cum sa nu-mi fac griji??
    Ru: -Nu asta voiam sa spun... Voiam sa spun ca nu ai de ce iti faci griji pentru ca nu exista fantome.
    Yua: -Deci Ruki draga, cred ca tu nu analizezi bine niste dovezi...Sau ai chef de distractie?
    Ru: -Ehm...a doua...
    Yua: -Vrei sa ne distram? intreaba ea zambind si il saruta brusc. Ruki o cuprinde de mijloc si incepe sa o sarute pe gat. Yua ii ridica tricoul si i-l da jos, apoi isi duce mainile dupa gatul lui si il mangaie pe par. Ruki o intinde pe pat si incepe sa ii desfaca prosopul, dar Yua il prinde de mana, il priveste in ochi si ii spune zambind:
    Yua: -Multumeste-te cu atat.
    Yua il da la o parte de pe ea, se ridica si se duce la dulap ca sa se schimbe. Ruki o priveste zambind si spera ca se va schimba in fata lui. Ghinion: Yua pleaca sa se schimbe in baie, iar pe drum se intoarce spre Ruki:
    Yua: -Rezisti tu, nu?
    Ru: -Mda...cred...
    Yua se duce la Ruki, il pupa pe gura si se indreapta, din nou, spre baie pentru a se schimba. Ruki se duce dupa ea, o prinde de mijloc si o trage spre el. Apoi isi duce buzele aproape de urechea ei si o saruta tandru in jurul urechii. Yua isi inclina capul si isi pune mana peste mainile lui Ruki. El o saruta pe gat si o strange in brate. Yua ii desface mainile, se intoarce cu fata la el si il lipeste de ea. Il saruta pasional pe buze, apoi se opreste, il priveste in ochi si ii spune serioasa:
    Yua: -In baia principala scrie cu sange “ajutor”. Nu am dispozitia necesara.
    Ruki se desprinde de ea, isi lasa capul in jos si priveste in alta parte.
    Ru: -Ok. Ai dreptate. Doar ca...aveam, pur si simplu, chef...
    Yua: -Nu-i nimic, ii raspunde ea si il saruta scurt pe gura. Apoi pleaca in baie sa se schimbe.
    Yume adoarme pe masa din bucatarie. Usa este deschisa, asa ca Kai nu face prea mult zgomot cand intra. O gaseste pe Yume dormind si se asaza pe alt scaun, langa ea. Ii atinge bratul. Ea isi ridica brusc capul de pe masa si se uita speriata la Kai. Apoi rasufla.
    Ym: -Mama, ce m-ai speriat!...
    K: -N-ai dormit aseara, nu?
    Ym: -Nu prea...Scrisul ala...
    K: -E ok. Si eu abia daca am inchis un ochi. E cam nasol sa stai singur in camera in asemenea circumstante...
    Ym: -Asa e... De ce nu te duci sa dormi cu Reita? Si el e singur in camera.
    K: -Reita? Reita se lungeste pe tot patul si doarme in diagonala.
    Yume incepe sa rada. In acel moment, Uruha intra in bucatarie si ii vede pe Yume si Kai. Yume rade, iar Kai ii zambeste. Yume il observa si ii spune zambareata:
    Ym: -‘Neata!
    U: -‘Neata!...Vad ca esti foarte bine dispusa azi.
    Ym: -Nu chiar...Mi-e somn. N-am dormit toata noaptea.
    Yume devine serioasa.
    Ym: -Si ce vrei sa spui cu asta?
    U: -Nimic, ii raspunde Uruha si se indreapta spre frigider. Yume se ridica de la masa, se duce la el si il intoarce cu fata spre ea.
    Ym: -Pupic de dimineata! spune Yume si il saruta scurt pe buze pe Uruha. Apoi se duce, iar, la masa. Uruha isi scoate mezeluri si incepe sa faca sandvisuri. Yume se ridica din nou de la masa si se duce la Uruha.
    Ym: - Uru... il striga ea.
    U: -Hm? spune el fara sa o priveasca.
    Ym: -Uru!
    U: -Ce? intreaba el, de data asta, cu privirea spre ea. Yume il mangaie pe fata.
    Ym: -Nu mai fi ingrijorat.
    U: -Cum sa nu fiu? O fantoma incearca sa ia legatura cu tine si nu intr-un mod foarte placut. Spui ca padurea te cheama, tremuri de frica...Cum sa nu fiu ingrijorat?
    Ym: -Stiu, il mangaie ea. Dar cred ca am rezolvat misterul pe jumatate. Cred ca stiu cine e fantoma.
    U: -Cine?
    Ym: -Doamna Sakamoto povestea ceva despre Maki, o fata care prevestea moartea si pe care satenii o vanau din cauza asta. Au urmarit-o pana in padure. Eu am visat cum au ucis-o.
    U: -Bun. Stii cine e. Si ce faci?
    Ym: -Nu stiu...raspunde ea si iese din bucatarie.
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Lun Sept 01, 2008 12:17 pm

    scooby-dooby-doo .. where are you ? =))
    ma rog .. nu`i asa scary partea asta ;;) e chiar faina .. ruki numai de f*******a are chef =)))

    mda .. uru isi face griji .. mananca mezeluri =)) salam sasesccc

    mda ... yua e serioasa ...isi face griji pentru sorsa ...
    probabil acum trebuie sa gaseasca cadavrul fetitei ... kinda` creepy :-s
    si kai sa doram cu reita =))
    animalu ... cerde ca i se cuvine tot patul =)))
    si eu care aveam chef sa dorm odata cu el .. :-<
    yume parea foarte bine dispusa ca aflase ce se intamplase .. uru parea totusi cam prea ingrijorat ..
    avea dubii cand a vazut`o pe yume cu kai :))))
    sarmanul .. o iubeste mult :-<

    ma intreb intr`una daca cei de la the gazette ( i mean uruha and ruki .. ) sunt asa de romantici si adorabili si in realitate .. k sa fie reita asa cum e in fic o.O nu mi`as dori ...
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Mar Sept 02, 2008 5:03 am

    Uhuu..next :X
    Ce misto e sa prevestesti moartea >:) vreau si eu :-< sa stiu cand da coltul tai-miu Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Sau chiar eu :-s ...
    Ruki vrea numai futai =)) avea si el chef,ma :-< ei na,Yua e prea ingrijorata..
    Pe Ruki nici nu il doare prea tare...e bine :))
    Si imi place cum se joaca Yua cu Ruki :> mmmrr..e smechera =))
    Cred ca..Kai incerca sa o convinga pe Yume sa doarma cu el :))
    Reita doarme in diagonala..lol..mi-a placut faza Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Uru iara e gelos Reality or dreams - Pagina 5 444711 nu prea ii place sa ii vada pe Kai si Yume impreuna =)) numai el are prioritate Reality or dreams - Pagina 5 56875
    Uru mananca salam =)) mezeluri :> si el e ingrijorat :-<
    Cum a zis si Taku...se vede ca Uru o iubeste pe Yume :X so sweet Reality or dreams - Pagina 5 61262
    Next plz :X devine interesant cu Maki asta :>
    Si acum am observat si eu ca topicul ficului are 7 pagini Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Mar Sept 02, 2008 6:58 am

    ca in ed , edd si edy =))
    cu baieti maki :D

    maki maki makiii
    maki maki makiiii =))))

    p.s: anca se zice sukara nu smechera [-( nu esti pa trend ...
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Mar Sept 02, 2008 9:30 am

    Vai..am uitat... =))
    Ehh..nu sunt pe trend..asta e :-<
    Puneti nextu odata [-o<
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Mar Sept 02, 2008 3:10 pm

    La mn in Word are vreo 34 de pagini Reality or dreams - Pagina 5 951214 ...
    Here nextu'...e scurt rau da' tre sa mai scriem Reality or dreams - Pagina 5 951214 ...

    Mai tarziu, Yua o ajuta pe doamna Sakamoto sa intinda rufele pe sarma.
    DS: -Vezi ca in spatele casei mai sunt niste carlige. Astea se termina. Mi le aduci, te rog?
    Yua: -Sigur, raspunde Yua si pleaca in spatele casei. Gaseste carligele, dar cand vrea sa le ia o voce se aude:
    Re: -Hey!
    Yua: -Ce faci aici?
    Re: -Eram prin zona...
    Reita se indreapta se Yua si se apropie foarte tare de ea. Yua se da inapoi si se incrunta.
    Yua: -Nu vreau alte probleme din cauza ta.
    Re: -Stai calma. N-o sa ai probleme.
    Yua: -Du-te si cauta-ti ceva de facut. Nu te mai apropia de mine. Intelege odata, Ruki e singurul pentru mine. Inceteaza sa te mai tii dupa mine! se rasteste ea, isi ia galetusa cu carlige si pleaca repede la batrana.
    Mai tarziu, incepe sa ploua torential. Yua o ajuta pe batrana sa stranga rufele si sa le duca in casa. Fiecare incearca sa-si gaseasca o ocupatie in casa. Yume, insa, isi pune o geaca groasa si cu gluga, gaseste o lantera si o pune intr-un rucsac si iese pe usa fara ca nimeni sa stie. Alearga spre padure.
    In casa, Uruha intra in camera lui, dar n-o gaseste pe Yume. Coboara, apoi, jos unde erau Ruki si Yua care se sarutau si se atingeau. Uruha nu stie daca sa intrebe sau sa astepte. In cele din urma, isi da seama ca nu poate astepta dupa ei deoarece ar fi durat prea mult; asa ca, se duce la ei.
    U: -Ehm…Ma scuzati ca va intrerup. O caut pe Yume. Ati vazut-o?
    Yua: -Pai era in bucatarie parca.
    U: -Nu e acolo.
    Yua: -Nu stiu unde e. Trebuie sa fie prin casa.
    U: -Pai, sunt cam ingrijorat. Am intrebat pe toata lumea si n-a vazut-o nimeni. Am cautat-o peste tot, apoi am fost in camera, dar n-am gasit-o.
    Yua: -Crezi ca e afara?
    U: -Asa cred, dar sper sa ma insel. Yume a avut un vis…Yua, ti-a spus?
    Yua: -A visat ca era urmarita de oameni intr-o padure, nu? Visul ala?
    U: -Da…
    Yua: -Mi-a spus despre nu-stiu-ce povestioara cu o fetita care locuia in satul asta si care avea puteri paranormale...
    U: -Da. Exact. Nici nu stiu unde sa o mai caut. Am cautat-o deja in toata casa. Poate e in garaj sau afara...
    Ru: -Eu zic ca nu e o idee buna sa te duci afara pe vremea asta. Ploua de rupe.
    U: -Tocmai. Daca Yume e afara...Ma duc sa o caut, spune Uruha si pleaca foarte sigur pe sine.
    Ru: -Ai grija! ii striga Ruki.
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Mier Sept 03, 2008 2:14 am

    Am descoperit un mister..din cauza ca doamna Sakamoto nu are picioare ca sa-si ia prostiile necesare intra lumea in belele =))
    De parca nu se putea duce ea sa ia carligele alea stupide :))
    Acuma Reita iarasi apare in peisaj :| asta cred ca o urmareste pe Yua..disperatul
    Poate odata si odata o sa se trezeasca in pat cu dansa,spre fericirea lui :>
    Si pe Yume o mananca in fund :-w ...pe ploaie si-o gasit sa mearga in padure si singura..putea macar sa-l ia pe Uru cu ea :|
    Sau poate se gandea ca el nu vrea sa vina si nici pe ea n-o s-o lase..hmm..se poate si asta :))
    Sper sa nu pateasca ceva amandoi :-<
    Omg...vreau nextul Reality or dreams - Pagina 5 989737
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Mier Sept 03, 2008 1:24 pm

    Bai...srry...da' n-am mai scris asa k azi nu stiu dak primiti next... Reality or dreams - Pagina 5 444711
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Mier Sept 03, 2008 4:14 pm

    M-am razgandit Reality or dreams - Pagina 5 951214 Reality or dreams - Pagina 5 951214 Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Nextu'...scurt...

    Uruha iese afara in ploaia torentiala doar intr-o bluza subtire si o striga pe Yume. Nu ii raspunde nimeni. Se duce in garaj, se uita dupa ea, dar nu o gaseste. Atunci, hotaraste sa isi ia o geaca si sa plece dupa ea in padure. Stie ca cel mai probabil acolo este.
    In padure, Yume alearga cu lanterna, desi este zi, ca sa gaseasca trupul fetei. Nici nu isi da seama cat de departe a putut merge. Continua, insa, sa o caute. Ploaia si oboseala o fac, in cele din urma, sa adoarma printre firele ude ale ierbii. Dupa cateva minute, apare Uruha care o ia in brate si incearca sa o trezeasca. Ea isi deschide usor ochii si ii priveste fata ingrijorata.
    U: -Te-am gasit, in sfarsit.
    Ym: -Esti tot ud. Ce cauti aici?
    U: -Am venit dupa tine. Eram sigur ca esti aici. Tu ce faci aici?
    Ym: -Incercam sa gasesc corpul lui Maki...
    U: -De ce??
    Ym: -Cred ca vrea sa fie gasita... Ajuta-ma sa o gasesc!
    U: -Nu acum. Nu vezi cum ploua? O s-o cautam dupa ce se mai calmeaza vremea.
    Ym: -Bine...
    Cei doi pleaca spre casa. Acolo, Yume face un dus si se asteapta sa mai vada un mesaj pe pereti; dar fantoma nu ii mai da niciun semn. Intre timp, ploaia se opreste. Yume iese de la dus, se imbraca si il cheama pe Uruha pentru a iesi in padure sa o caute pe Maki. Ghidati de fantoma ei, Yume si Uruha reusesc, intr-un final, sa gaseasca trupul neinsufletit al fetei. Privind cadavrul lui Maki, Yume isi duce mana la gura si se indeparteaza de Uruha...
    Peste cateva zile are loc inmormantarea fetei. Pe langa trupa si gazde, cativa sateni isi conduc masinile in spatele sicriului. Toata lumea e imbracata in negru si se roaga pentru Maki. Inmormantarea tine cateva ore. La sfarsit,toata lumea a plecat,doar Yume a rams in urma privind mormantul fetei. Dupa cateva minute, Yume se alatura grupului si ii spune lui Uruha zambind:
    Ym: -Sa stii ca Maki e fericita acolo unde este.
    Uruha ii zambeste si el si o prinde de mijloc.
    U: -Vrei sa vii putin cu mine?
    Ym: -Normal.
    Cei doi se indeparteaza de grup si se indreapta pe o pajiste de unde se vedea luna in toata maretia ei. Uruha se asaza pe jos, dupa care se asaza si Yume. El ii ia mana lui Yume si i-o mangaie de fata lui. Ea se apropie de el, ii pune mana pe piept si il saruta. Uruha ii cuprinde mijlocul si se intinde pe jos cu tot cu ea. Continua sa se sarute, apoi el o roteste si se pune peste ea. Incepe sa o sarute pe gat si sa ii mangaie corpul. Yume ii da jos tricoul si ii desface cureaua de la pantaloni. Uruha se ridica putin si ii da bluza jos lui Yume. Apoi incepe sa o sarute tandru pe corp, in timp ce ea isi plimba degetele prin parul lui.
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Joi Sept 04, 2008 5:28 am

    Yee..:X totusi ai pus next...ieri i-am zis lui Taku ca ai pus nextul da' vad ca nu a lasat comm ... ehh..o s-o regulez daca o prind =)) [oricum fac asta zilnic :X ]
    Asa...Maki nu a putrezit si bacteriile nu i-au mancat carnea pana au ramas numai oasele din ea? Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Ma rog...ce repede s-a petrecut totul o.O deja au inmormantat-o..
    Oohh..nu cred ca ati vrut sa va lungiti cu un asemenea nimic =)) ati trecut la actiune.. [vai..mersi :X asa imi place =)) ]
    Mda..Pe Uruha ce-l doare de Maki..pe el il doare de lil' RuRu din chiloti Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Ohh..sa vina PUTIN cu el :> o termina repede =))
    Ce urat...si-o trag la inmormantare Reality or dreams - Pagina 5 951214 imi place :> pe un deal..sa nu raceasca o.O
    Mno..mi-a placut ultima descriere :X Delia,poti face si mai detaliat :> dar imi place si asa Reality or dreams - Pagina 5 6136
    Next plz Reality or dreams - Pagina 5 696677
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Joi Sept 04, 2008 5:36 am

    Nu pot face mai detaliat...adik pot...cred...dar cerd ca ar trebui sa ii punem bulinutza cu +18 Reality or dreams - Pagina 5 951214 Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Joi Sept 04, 2008 5:38 am

    Foarte bine..nu am nimic impotriva :>
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Joi Sept 04, 2008 8:44 am

    baga`mias ce am , ce nu am , sosetele mele preferate , pe tot neamu` meu si tot ce am la indemana (un pix si un cd ) ..

    am lasat un comm cat mine de mare si vad ca nu s`o postat ~X(


    gomen Reality or dreams - Pagina 5 444711 imi pare rau ...
    anyway faza cu maki-maki o fost prea rapida .. zici k era fosforescenta de au gasit`o asa repede .. mortaciune ..

    toata lumea se roaga pentru ea :)))) si satenii cu limuzinele in spate =))
    uru nu se gandea decat cum s`o f**a mai repde pe yume .. prin iarba si noroi :>
    groh groh =)))
    oricum ruru este un mic romantic :x
    pe un deal rasare luna
    ca o vatra de jaratic ..
    yume s`io cam trage
    cu ruru cel nebunatic =))))
    na rima ma =)))))) romanul , sange de poiet =)))))) (primele doua versuri sunt dintr`o poiezie de eminesceanu)

    desigur ca vreau +18 :d te ajut si eu la descriere daca vrei k le am :> s`io abga , si`o scoate .. le am le am =)))

    vreau next =))
    (mai lungesc comm`u cu cateva cuvinte .. sa fie mai lung sa compenseze .. lungesc lungesc .. ca`mi plac lucrurile lungi ... mai vrei sa lungesc ??
    mai vrei ??
    vreiii ???
    gata am lungit destul =)))) )

    next :X
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Vin Sept 05, 2008 4:26 am

    Vai Taku-chan ce comm lung Reality or dreams - Pagina 5 951214 ...
    Neeeeextu'

    Mai tarziu, cei doi ajung acasa, insa usa e incuiata. Uruha baga mana in buzunar, isi scoate telefonul si ii da un telefon lui Ruki, dar nu raspunde. Se duce cu Yume in leagan si asteapta 10 minute. Il mai suna o data pe Ruki. Dupa mult timp, Ruki ii raspunde rasufland:
    Ru: -Da?
    U: -Ruki, sper ca nu te-am deranjat...
    Ru: -Nu mai spera...Eram in mijlocul a “ceva”...
    U: -“Ceva”? Are si Yua legatura?
    Ru: -Ghici. Ce e?
    U: -Pai, voiam sa stiu daca poti sa vii sa ne deschizi...Am cam ramas pe-afara...
    Ru: -Acum??
    U: -Da...Lasa, ca il sun pe Reita.
    Ru: -Nu, nu-l mai deranja si pe el. Vin imediat...
    Ruki coboara, dupa multe asteptari si ii lasa pe Yume si Uruha inauntru.
    U: -Multumesc mult ca ne-ai lasat si scuze ca v-am deranjat.
    Ru: -Cu placere. Nu-i nicio problema, ii zambeste Ruki.
    U: -Prietenul meu! exclama Uruha plin de entuziasm fals si il imbratiseaza pe Ruki, aproape sa-l darame. Ruki se clatina putin, dar isi revine si il da pe Uruha la o parte.
    Ru: -Stai asa, nebunule! Stiu ca ma iubesti, dar nu ma da jos.
    Uruha ii zambeste si ii ureaza noapte buna. Apoi o ia pe Yume de mana si se duc in camera.
    A doua zi, dupa micul dejun, Yua se plimba prin gradina plina cu flori a gazdelor. Toate soiurile de flori erau insirate in fata, spatele, stanga si dreapta ei. Se indreapta spre un grup de bujori si vrea sa ii atinga, insa o voce o surprinde:
    Re: -Hey!
    Yua: -Ah, m-ai speriat! Buna.
    Re: -Scuze...Ce mai faci?
    Yua: -Bine...tu?
    Re: -Voiam sa te vad, ii raspunde el zambind si ii arata un trandafir mare si rosu pe care il tinea in mana. Asta e pentru tine.
    Reita si Yua nu stiu, insa, ca nu sunt singuri in gradina. Chiar atunci, copilul managerului se uita la niste lalele negre, cand il vede pe reita cum ii da trandafirul Yuai. Este socat, dar ii priveste fara sa intervina.
    Yua: -Multumesc, ii spune ea emotionata. Reita se apropie de ea, ii cuprinde mijlocul si o saruta. Desi stie ca e periculos, Yua il lasa sa o sarute. Se lasa purtata de val si il saruta, si ea, si il imbratiseaza.
    Copilul se ridica brusc, socat, fara ca cei doi sa il observe. Alearga ca ars la Ruki.
    C: -Ruki!! Vino repede!! Trebuie neaparat sa vezi ceva!!
    Ru: -Ce?
    C: -Vino repede!! il trage copilul pe Ruki. Il duce in gradina la locul lalelelor negre. Lui Ruki nu ii vine sa isi creada ochilor ceea ce vede: Yua si Reita se sarutau pasional chiar in fata lui. Se apropie de ei, astfel incat sa poata fi vazut, dar nu intervine, ci ii lasa sa termine.
    Dupa ce Reita se desparte de Yua, il observa pe Ruki si ramane blocat. Yua il observa, si ea, si e socata. Ruki se uita plin de ura in ochii lui Reia, dupa care ii spune:
    Ru:-Am fost bun cu tine, am avut incredere in tine! Te-am iertat pentru acea faza din parc, Nu te credeam in stare sa o faci din nou! Se uita, apoi, la Yua, tot cu ura, si ii spune:
    Ru: -Cu mine ai terminat-o!
    Atunci, Yua izbucneste in plans si cade in genunchi. Incearca sa ii spuna ceva lui Ruki, dar stie ca nu o va mai asculta.
    Yua: -Ruki, stai! spune ea, tragandu-l pe Ruki de maneca. Te rog, nu pleca!
    Eforturile ei sunt zadarnice pentru ca Ruki se intoarce cu spatele si pleaca. Yua ramane in genunchi cu privirea la el, continuand sa planga. Reita o priveste cu parere de rau si se apleaca spre ea:
    Re: -Eu...Imi pare rau...N-am vrut sa-ti creez probleme...
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Vin Sept 05, 2008 4:38 am

    Reita este un mare dobitoc >.<
    scurt si sec

    adica .. ce naiba ma .. cand rukisor si yua se intelegeau perfect , apare Domnu`NasLipsa si face pe desteptu ..

    sa`i bag un pix in nasul ala inexistent .. si copilul ala gura sparta ..
    imi vine sa`i impusc pe amandoi ..

    offffff .. sper sa se impace Reality or dreams - Pagina 5 444711
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Vin Sept 05, 2008 5:26 am

    Uru l-o intrerupt pe Ruki =)) din ``ceva``...lol..mi-a placut faza...
    Uru era asa fericit ca putra sa si-o mai traga inca o data cu Yume in camera incat l-a imbratisat pe Ruki Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Reita apare ca p**a in fund..adica pe neasteptate =))
    Si mereu vrea s-o mozoleasca pe Yua..si ea il lasa.asta ma enerveaza
    Pustiul ala spioneaza :> m-a enervat ca l-a chemat pe Ruki...ma rog...merita Yua :-w o manca si asa in fund..
    Ehh..poate face cumva pana la urma si o iarta din nou.. :)) ma cam indoiesc..Ruki e prea dur..
    Next plz :X
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Sam Sept 06, 2008 4:15 am

    Here nextu'...

    Yua: -Iti pare rau?! Stiai cat de mult il iubesc pe Ruki! De ce te-ai bagat? De ce ai tot incercat sa ma seduci, cand stiai ca Ruki e singurul pentru mine si ca nu as fi renuntat niciodata la el?!
    Yua se ridica de pe jos si pleaca, incepand sa planga si mai tare. Alearga disperata spre camera. Il surprinde pe Ruki impachetandu-si lucrurile. El se intoarce spre ea:
    Ru: -Nu mai putem dormi impreuna, logic, asa ca, ca sa nu fiu nesimtit, nu te dau afara din camera, ci plec eu.
    Yua alearga la el si ii ia din mana hainele pe care si le impaturea.
    Yua: -Nu! Stai! Vreau doar sa vorbim.
    Ruki isi da ochii peste cap si ii raspunde superior:
    Ru: -Yua, ce nu intelegi?! Am spus ca ai terminat-o cu mine! Vrei sa iti desenez?!
    Yua: -Bine, am inteles, dar vreau sa vorbim!
    Ru: -Ce vrei sa vorbim?! Sa ma aburesti cu explicatii si scuze?? Nu, multumesc. Cred ca am inteles destul de bine si nu am nevoie sa imi explici tu ce s-a intamplat!
    Yua: -Ruki, stai putin! Reita mi-a oferit un trandafir si...
    Ru: -Stai ca stiu! Si tu l-ai acceptat.
    Yua: -Da, dar doar pentru ca trandafirul era foarte frumos. Nu am stiut ce avea de gand.
    Ru: -Da, tu esti victima. El te-a sarutat si tu n-ai mai putut face nimic. Toata vina e a lui.
    Yua: -Nu, este si vina mea. De aceea, imi cer scuze. Imi pare foarte rau. Nu vreau sa ne despartim pentru ca te iubesc!
    Ruki se incrunta si ii raspunde:
    Ru: -Da? Pacat, atunci. Iti repet pentru ultima oara: ai terminat-o cu mine!
    Yua isi da seama ca nu mai poate face nimic, asa ca doar plange si mai tare si il priveste cum impacheteaza. Ruki nu se uita la ea si isi strange incruntat lucrurile.
    Yua: -Stai!...Ma mut eu. Nu mai impacheta.
    Ru: -Unde te muti? La Reita? De fapt, de ce intreb...? E un detaliu care nu ma mai priveste.
    Yua: -Nu ma mut la Reita, ci in sufragerie.
    Ru: -Nu e nevoie. Deja am inceput sa impachetez.
    Yua: -Si ce? O sa ma mut eu, ii raspunde ea hotarata.
    Ru: -Bine, daca vrei tu...Dar poti sa te grabesti cu impachetatul? N-am chef sa astept toata ziua.
    Yua: -Imi iau doar cateva lucruri, ii raspunde ea printre lacrimi. Oricum, maine plecam acasa.
    Ru: -Asa e...Ne-am certat chiar in ultima zi. Pacat...
    Yuai ii curg lacrimile cascada pe obraji. Se asaza pe pat si isi acopera fata cu mainile. Apoi incepe sa planga cu sughituri, in timp ce Ruki o priveste ingrijorat. Se asaza langa ea, dar nu o atinge. Doar o priveste si, cateodata, isi mai lasa capul in jos. Saturat sa o vada pea Yua plangand, o apuca de brat si ii da mana la o parte de pe fata.
    Ru: -Plansul nu te ajuta. Poate ca nu vezi, dar sa stii ca si pe mine ma doare.
    Yua: -Ai dreptate. Nu se vede ca te doare.
    Ru: -E normal sa ma doara, din moment ce chiar te-am iubit...
    Yua: -Si eu si inca te iubesc, ii raspunde ea printre lacrimi.
    Ru: -Da? Atunci de ce ai facut-o?
    Yua: -A fost o scapare. Nu stiu de ce am facut-o. Reita a fost...nu stiu...seducator...
    Ru: -Seducator?! De-asta te-ai sarutat cu el?! Pentru ca a fost seducator?! Si eu nu sunt?! Eu nu iti ofer tot ce-ti doresti?!
    Yua: -Ba da! Dar...Ruki, a fost o scapare...Nu vreau nimic de la Reita. Tu esti singurul pentru mine si doar pe tine te iubesc.
    Ru: -N-am chef sa dezbatem problema acum. De fapt, daca stau sa ma gandesc, nici nu cred ca o s-o mai dezbatem o data pentru ca deja este a patra oara cand iti spun ca nu mai vreau sa fim impreuna.
    Yua: -Dar nu vreau sa ne despartim! Te iubesc!
    Ru: -La fel cum ai reusit sa ma iubesti pe mine intr-o saptamana, poti sa reusesti sa iubesti si pe altcineva la fel de repede.
    Yua: -Nu pot sa iubesc pe altcineva!
    Ru: -Ia incearca.
    Yua: -Ruki...
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Sam Sept 06, 2008 4:23 am

    ce dur e ruki :|
    Ru: -Yua, ce nu intelegi?! Am spus ca ai terminat-o cu mine! Vrei sa iti desenez?!
    geniala faza =))))))
    desi totusi cred k este cam dur cu biata Yua .. dar na .. este si vina ei ..

    doamne ce pacat .. imi placeau tare mult partile in care ei se f****u .. acum daca se despart ?? =)))

    off .. offfff .. offffffff =))) sper sa se impace .. desi ruki este cam incapatanat ... adica foarte ...
    anyway vrem next :x si unu mai rapid k incepe scoala :))

    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Sam Sept 06, 2008 4:34 am

    Ruki ma enerveaza :-w ...stiam ca e dur,dar nici in halul asta..
    Daca o iubeste de ce nu o iarta dracului o data?Doar e ..pt a doua oara.. =)) dar na..mai greseste omul...
    Se muta..de parca se molipseste Ruki de curvism daca doarme cu ea 8-|
    Face atata pe victima...
    Cica Reita era seducator =)) asta mi-a placut..si faza cu desenatul a fost misto Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Ehhh..macar Yume si Uru se inteleg :X
    Vreau nextul 8->
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Sam Sept 06, 2008 4:35 am

    Vai tu...cik macar Yume si Uru se inteleg...Adica asta e partea buna in cearta lu' Ruki si Yua Reality or dreams - Pagina 5 951214 Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Sam Sept 06, 2008 4:40 am

    =))nu...dar era mai nasol daca toti 4 erau certati Reality or dreams - Pagina 5 951214
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Sam Sept 06, 2008 7:21 am

    lasati trancaneala si puneti next [-(
    hai hai :))
    si logic k ii pare bine k uru e bine =))))
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Lun Sept 08, 2008 4:38 am

    Nextuuu'....

    Yua plange in continuu, dar reuseste totusi sa se ridice si sa isi puna cate ceva intr-o geanta mare. Se opreste pentru o clipa si se intoarce spre Ruki:
    Yua: -Tu ma mai iubesti?
    Ru: -De ce ma intrebi?
    Yua: -De curiozitate.
    Ru: -Daca vrei sa stii purul adevar, da, inca te mai iubesc. Dar nu te stresa, ca imi trece.
    Yua: -Daca inca ma mai iubesti, ar trebui sa imi arati asta si sa ma ierti.
    Ru: -Wow! Imi dai tu mie lectii?? Daca ma iubeai nu trebuia sa accepti sarutul lui Reita.
    Yua: -Nu m-am exprimat bine. Nu iti dadeam lectii. Spuneam doar parerea mea si cred ca am fost cam directa.
    Ru: -Exact. Tu ai o parere, iar eu alta. Si acum, daca te poti grabi...Vreau sa ma schimb si eu.
    Yua: -Imediat...
    Dupa ce Yua isi mai pune cateva lucruri in bagaj, si-l pune pe umar si se indreapta spre usa. In drum, se opreste si ii spune:
    Yua: -Eu chiar te iubesc si regret pentru ce s-a intamplat. Te rog, mai gandeste-te.
    Apoi pleaca. Ruki ramane pe pat cateva minute si se gandeste la ea.
    Pe acelasi etaj, Yume se indreapta spre camera lui Aoi. Bate la usa si intra.
    Ym: -Aoi, scuze ca te deranjez. Imi imprumuti si mie putin chitara? Am chef sa cant.
    A: -Sigur, ii spune el. Vezi ca e acolo, continua Aoi si ii face semn cu degetul spre chitara care se sprijinea de perete. Yume ia chitara si pleaca cu ea afara, pe veranda. Incepe sa cante I’ll be waiting, melodia lui Lenny Kravitz. Inchide ochii si doar isi misca degetele pe grif si pe corzi. Din spate, apare Aoi care se asaza incet langa ea si asteapta sa termine cantecul.
    A: -Ce frumos canti!...
    Ym: -Multumesc.
    A: -Canti de mult timp la chitara?
    Ym: -Pai, de cand s-a apucat si Yua, adica...habar n-am, rase ea. Cred ca de vreo 5-6 ani, cam asa.
    A: -Aha. Esti buna. Apropo de Yua, i-am auzit pe ea si Ruki, certandu-se.
    Ym: -Mda...
    A: -Ce s-a intamplat?
    Ym: -Pai...
    A: -...Daca nu sunt prae indiscret. Nu e nevoie sa-mi spui.
    Ym: -Pai, Yua a facut o chestie pe care n-ar fi trebuit sa o faca, Ruki s-a suparat rau si...
    A: -Inteleg...Ce chestie a facut?
    Ym: -Nu conteaza...
    A: -E ok. Eram curios. E ceva grav?
    Ym: -Destul de grav...cred...Adica, da!
    A: -Aha. Iar s-a dat Reita la ea?
    Ym: -De unde stii?? intreaba ea uimita.
    A: -Am luat-o prin eliminare.
    Ym: -A...
    A: -Deci asta e, nu?
    Ym: -Da...
    A: -Ce i-a facut?
    Ym: -A sarutat-o si Ruki a vazut.
    A: -Vai! Da, e destul de grav.
    Ym: -Si acum Yua e foarte deprimata.
    A: -O inteleg...
    Ym: -Nici nu stiu ce sa-i mai zic, ce sa-i mai fac...Singurul lucru care i-ar aduce din nou zambetul pe buze ar fi daca Ruki ar ierta-o, iar Ruki e foarte hotarat.
    A: -Stiu...

    Continut sponsorizat


    Reality or dreams - Pagina 5 Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 2:07 am