J-Music RPG

Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum J-music RPG


5 participan?i

    Reality or dreams

    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Vin Aug 01, 2008 11:11 am

    Eu si Ely/Kai avem un fic care ne place foarte mult (k doar e al nostru Reality or dreams 951214 ). Sper sa va palca si voua.
    Personaje (doar cele principale):
    Yume: O fata de 20 de ani,timida, j-rockeritza, incearca mereu sa ii ajute pe cei din jur. Are simtul umorului, ii place sa se plimbe si sa rada...si sa viseze la unul din chitaristii trupei the GazettE: Uruha.
    Reality or dreams ChisakiHama_33
    Yua: Sora mai mare a lui Yume. La fel k si sora ei, este j-rockeritza. Ii place sa deseneze si sa stea pe internet. Membrul preferat the GazettE: Ruki.
    Reality or dreams KeikoKitagawa5
    Uruha: Primul chitarist al trupei the GazettE. 27 de ani
    Reality or dreams Uruha121-1
    Ruki: Solistul trupei the GazettE. 26 de ani
    Reality or dreams 2022733gross

    Am pus poze cu asiatice pentur ca nu am gasit poze cu ne-asiatice si frumoase. Reality or dreams 421585

    Agitatie mare...Boxele bubuie, fanii tipa si se agita...Biletele pentru concertul the GazettE au fost vandute pana la ultimul. Surorile Yua si Yume urla entuziasmate din primul rand. Este primul lor concert the GazettE si au economisit mult pentru bilete. Ele nu locuiesc in Japonia de prea mult timp, dar cu 4 luni in urma au reusit sa isi gaseasca un apartament in Tokyo.
    S-au acomodat repede. Amandoua visau sa ajunga in Japonia inca de mici si amandoua sunt j-rockeritze si fane the GazettE. Fiecare are cate un membru preferat: al lui Yume este chitaristul Uruha, iar al lui Yua este solistul Ruki. Viseaza la acest concert de mult timp si, intr-un final, iata-le: amandoua cu lacrimi in ochi tipa si canta toate piesele impreuna cu Ruki; toate piesele pana la ultima. Finalul este fantastic: o explozie de culori si lumini umple scena si chipurile fanilor .
    Yua: -Aw, nu se poate! Deja s-a terminat??
    Ym: -Cred ca da Reality or dreams 5693 ...Oricum, a fost cel mai tare concert EVER!
    La sfarsit, surorile fac poze in spatele cladirii pentru a avea amintiri de la primul lor concert the GazettE. Yua sta cu mainile in sold si zambeste in timp ce sora ei ii face o poza. Deodata Yume capata niste ochi mari si rotunzi si priveste cu o fata mirata.
    Yua: -Ce-i? Ce-ai patit? Yua simte doua maini care o apuca de solduri si sare speriata. Se intoarce ingrozita intrebandu-se cine ar putea fi. Uitandu-se il vede pe Ruki zambind smecher si ramane impietrita. Din spate Uruha ii spune:
    U: -Hai sa mergem... Avem o zi plina maine.
    Ym: - Stati putin! Faceti o poza cu noi? Va rugam. Si ii zambeste lui Uruha emotionata.
    U: -Bineinteles.
    Yume ii da aparatul surorii sale si face pe rand poza cu toti; la fel si Yua.
    A doua zi dupa concert surorile se hotarasc sa manance in oras la un restaurant. Ajunse acolo, se uita dupa o masa libera, dar nu gasesc niciuna. La una din mesele alaturate doua personaje se uita la ele. Sunt Ruki si Uruha, preferatii lor. Ruki le face semn cu mana si le cheama la masa lor.
    Ru: -Veniti sa stati cu noi?
    Cele doua surori sunt impietrite, se uita una la alta si li se pare ca e un vis.
    Ru: -Haideti, nu fiti timide!
    Ele se aseaza rosind. Uruha ii arunca priviri si zambete lui Yume, iar aceasta ii raspunde la fel. Cei doi se privesc cateva clipe, dar sunt intrerupti de Ruki care il cheama pe chelner. Surorile comanda dupa care incep o conversatie cu baietii. Se uita la ele si le intreaba cum le cheama.
    Yua: -Eu sunt Yua si ea e sora mea mai mica, Yume. Suntem din Romania. :->
    Ru: -Dragut..
    Tacerea se lasa peste masa...Yume si Uruha isi arunca priviri si zambete; la fel Yua si Ruki. Toti patru se lasa purtati de val...Dar momentul este stricat de chelnerul care vine cu bauturile. Se aude un TZRRR zgomotos din buzunarul lui Uruha. La telefon este Aoi care ii anunta ca trebuie sa vina repede la o sedinta foto.
    U: -Ne cerem scuze, trebuie sa plecam. Ruki, suntem chemati la o sedinta foto.
    R: -Ok. Stai putin...isi scoate portfofelul si ii plateste chelnerului, dupa care se intoarce spre cele doua surori:
    R: -La revedere, fetelor. Poate ne mai intalnim ;)
    Baietii ies din restaurant, iar fetele raman impietrite.
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Vin Aug 01, 2008 11:48 am

    hehe :D
    ficul asta e si pe free-time ...
    este chiar tare :D
    ce chestie esti prima care posteaza :>
    bravo tie :D
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Vin Aug 01, 2008 11:50 am

    Da....pe free-time l-a pus sis....
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Sam Aug 02, 2008 3:52 am

    Ador ficul asta Reality or dreams 589309 e super :X
    Momentan nu las commuri lungi ca am comentat si pe free dar pot sa zic ca actiunea e mirifica Reality or dreams 274756
    Bagati nextu' :X
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Sam Aug 02, 2008 4:08 am

    Yua: -Sis...ai vazut?
    Ym: -Ce sa vad? Tot ce am vazut au fost ochii lui Uruha.....si buzele lui, zambindu-mi...
    Yua: -La fel si eu, dar cu Ruki...Deci sunt socata...Adica noi, niste fane, am ajuns sa luam masa cu ei?? OMG! Nu-mi vine sa cred...
    Ym: -Nici mie.....L-ai auzit pe Ruki: “Poate ne mai intalnim...”.Sper sa fie asa
    Yua: -Daaa....Ruki......8->
    Dupa ce termina de mancat se duc la mall pentru a cumpara CD-uri cu muzica. Acolo povestesc despre intamplarea din restaurant.
    Ym: -Doamne, nu pot sa cred...am stat fata in fata cu idolul meu 8->...
    Yua:- Daaaaa......si io cu Ruki....cum se uita la mine.....Doamne.....8->
    O femeie de statura medie, imbracata colorat, cu o multime de zorzoane si haine rupte in unele locuri intra in vorba:
    F: -Care sunt idolii vostri?
    Ym: - Ruki si Uruha...cei mai tari membri de la the GazettE...
    F: -Uruha??? Iti place de Uruha??? si casca niste ochi cat cepele.
    Ym: -Da...De ce?
    F: - Doar de curiozitate....Esti o ciudata mica si probabil si putin fraiera....va completati perfect. Eu nu mi-as face planuri....un tip k el nu s-ar utia niciodata la o ratata ca tine.
    Yua: -Da’ tu cine te crezi?
    F: -Doar cineva care stie...
    Ym: -Si de unde, ma rog, stii atatea?
    F: -Pentru ca am fost cu Uruha!
    Ym: - Vrei sa te si cred?? Oricum astazi a dat doavada ca este un tip dragut si de treaba.
    F: -Asa pare, fetito! Dar ce sa inteleaga o fana disperata care vrea doar sa si-o puna cu el?....
    Ym: -Asculta aici...1.Nu sunt o fana disperata si 2.Nu vreau sa mi-o pun cu el....Poate ca asa ceva ai face tu daca ai fi in locul meu....
    F: - Pff...Viseaza in continuare, fetito! Pentru k numai acolo o sa fii cu Uruha.
    Yua: -Hai ca deja ne plictisesti. Oricum, ar avea mai multe sanse decat tine. Inteleg acum de ce ti-a dat papucii.
    Surorile isi iau CD-ul si pleaca spre parc.
    Yume: -Stii, poate a avut dreptate....Adica eu si Uruha? Nu prea cred...El e o vedeta si eu doar o fana..
    Yua: -Una care a luat masa cu el. Revino-ti! Ai sanse 99%.
    Ym: -Nu...Uruha a fost doar dragut azi. Oricum, Ruki ne-a invitat la masa, nu Uruha.
    Yua: -Fata, tu ai zis ca va priveati si eu am vazut cum iti zambea. Parea atras de tine.
    Ym: -Vezi sa nu! A fsot ceva doar aja, de moment.....
    Yua: -Nu-i adevarat! Uruha te place. Am simtit-o. Tu o asculti p-aia? Probabil ca iti baga minciuni doar de invidie; ca ne-a auzit ca vorbeam despre ei. Nu te lua tu dupa aia.
    Ym: -Stii...Nu stiu ce sa cred....Dar ma bucur cu tu cu Ruki nu aveti probleme... Adica...mai mult pe tn cu Ruki te vad...decat eu cu Uruha....
    Yua: -Eu si Ruki? Ti se pare tie a fi o relatie? ...Poate ca ma place, dar vezi, sunt in situatia ta. O vedeta a privit intens o fana si i-a zambit...
    Ym: -Da, mai, dar....sunt mult mai sigura ca te place... Cat o fi el de smecher. Si nu ai vazut ieri?Te-a prins de solduri...iar Uruha...daca nu i-as fi zis sa faca poza nici macar un "Buna" nu imi zicea...
    Yua: -Ruki m-a prins de solduri pentru ca se dadea in spectacol si , oricum, el e mai tupeist. Uruha nu e ca Ruki.
    Ym: -O fi el mai tupeist dar, oricum, e altfel decat Uruha. Pe voi deja va vad impreuna, plimbandu-va prin parc..dar eu cu Uruha..nu prea cred...
    Yua: -Nu il cunosti inca pe Uruha. Nu ti-a aratat inca suficient de multe. Da’ chiar ma enervezi! Inceteaza! Stii foarte bine ca am dreptate! Esti o fata frumoasa, desteapta, modesta...si lista continua. Daca gandesti asa chiar n-o sa fii cu el!
    Ym: - Bine,bine, incetez,dar sa stii ca tu o sa fii prima care o sa fie cu un membru the GazettE dintre noi...
    Yua: -Si tu o sa fii urmatoarea. Dar o sa vezi ca am dreptate. Uruha chiar te place.
    Ym: -Inainte de a te crede am nevoie de o dovada.
    Yua: -Ce dovada mai vrei? N-ai vazut cum te privea? Cum iti zambea? Parca erati doar voi...Stie si el ce inseamna sa privesti o fata asa si sa ii zambesti asa. Crezi ca a facut-o doar asa, ca n-avea ce face?
    Ym: -Tot ce e posibil, dar ma mai gandesc la asta. Si totusi cred ca am dreptate: tu esti mai norocoasa....
    Yua: -Aiurea! Amandoua ne-am bucurat de concert si amandoua am stat in primul rand...amandoua ne-am intalnit idolii si am avut momente romantice cu ei. Nu sunt mai norocoasa. Diferenta e ca eu nu ascult de toti prostii care baga minciuni si cuvinte rele aiurea. Poate ca n-ar mai trebui sa o faci nici tu.
    Ym: -Bine...Ai dreptate...
    Yua: -Ok! Ma bucur ca ai inteles!
    Surorile se mai plimba putin prin parc. In jur este pustiu. Intunericul acopera copacii inalti. Pe chipurile lor se citeste bucuria si speranta ca isi vor vedea inca o data idolii.
    Yua: -Se face cam tarziu...Cred ca ar trebui sa ne intoarcem acasa.
    Ym: -Da...
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Sam Aug 02, 2008 5:18 am

    -Uhuuu ... avem next :>
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Sam Aug 02, 2008 7:04 am

    Sa o belesc pe steoarfa aia X(
    In ciuda faptului ca n-o mintit cand o zis ca o fost cu Uru,e o..prostituata=))
    Acuma Yume o sa se gandeasca numai la asta :-<
    Ma rog..mai vreau nextul =)) :X:X:X
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Sam Aug 02, 2008 1:02 pm

    Nextu' e cam lung, da' nu va deranejaza nu? Reality or dreams 421585

    Ajunse acasa fetele nu pot decat sa viseze la Ruki si Uruha. Ele ard de nerabdare sa ii mai vada o data.
    Ym: -Haide sa ne uitam la poze! Ce zici?
    Yua: -Daaa!!
    Uitandu-se la poze parca se indragostesc si mai mult de baieti.
    Ym: -Chiar crezi ca am sanse cu Uruha?
    Yua: -Daaaa!! Uita-te la tine! Normal ca ai!
    Yume ii zambeste cald si continua sa se uite la poze.
    Ym: -Am uitat! Poimaine e premierea filmului dupa care a fost facut noul videoclip al lor. Mergem nu?
    Yua: -Normal! Si poate ne intalnim din nou acolo.
    Ym: -Ar fi chiar super!
    Timpul trece greu pentru cele doua surori care abia asteapta sa isi revada idolii. Dar, in sfarsit, acea zi vine si iata-le pe amandoua in sala, asteptand sa inceapa evenimentul. Trupa urca pe scena. Ruki si Uruha le cauta cu privirea, dar nu le gasesc.
    Dupa terminarea evenimentului Uruha iese afara pentru a fuma o tigara. Aude usa deschizandu-se si le vede pe cele doua surori iesind, dar, care nu il observa si vorbesc.
    Ym: -Off! Nu ne-am gasit si noi locuri in primul rand. Sala era plina. Nu s-au uitat deloc la noi, nu ne-au observat.
    Yua: -Da...Speram si eu sa ii intalnim, dar am ratat ocazia.
    Atunci Uruha le ia prin surprindere si intervine.
    U: -Poate ca nu ati ratat-o.
    Fetele se intorc repede, uimite, si se uita la el emotionate. Usa se mai deschide o data si Ruki isi face aparitia.
    Ru: -Buna, fetelor! Ati fost in sala?
    Yua: -Da.
    Ru: -Nu v-am vazut.
    Yua: -Da, pai am stat mai in spate...
    U: -Vreti sa mergem sa vedem un film?
    Yua&Ym: -DAA!!:->
    Yua: -Da’ ce film e?
    U: -Un horror.
    Yua: -Aha....:-SS
    Ajunsi acolo, isi cumpara bilete, intra in sala si se asaza in ultimul rand. Filmul incepe.Yua se inghesuie in scaun asteptand sa inceapa momentele horror. Ruki o observa, ii duce mana dupa gat si o trage langa el. Yuai ii creste tensiunea si tremura putin, dar isi pune capul pe umarul lui si uita de filmul horror.
    Yume nu mai e atenta la film, se gandeste doar la femeia din mall si la ce i-a spus. Se uita apoi la Uruha, isi incruciseaza mainile si isi lasa capul jos, dupa care il pune pe umarul lui. El se uita la ea zambind si ea il ia de brat.
    Ambele cupluri uita de film, fiind atenti doar la partenerii lor.
    Yua motaie pe umarul lui Ruki, inchide ochii si se lasa purtata de val. Ruki o observa, ii ridica incet capul, isi apropie usor buzele si se saruta. Ea isi duce mana la pieptul lui si il apuca de tricou. Apoi se despart incet si isi zambesc.
    Yume isi tine capul pe umarul lui Uruha. El isi pune mana peste mana ei, iar ea se uita la el emotionata. El ii zambeste si se apropie de ea pentru un sarut. Lui Yume ii face placere, dar ramane blocata, se gandeste la ce i-a spus femeia din mall si il lasa doar pe el sa o sarute. Uruha simte ca ceva nu e in regula, se opreste si se uita la ea ingrijorat.
    U: -Imi cer scuze, a fost prea repede?
    Ym: -Nu, nu...
    U: -Atunci ce e?
    Ym: -Nimic...
    U: -Vrei sa iesim putin afara? Haide, vino cu mine!
    Uruha o ia pe Yume de mana si isi face loc printre oameni.
    U: -Spune-mi, ce s-a intamplat?
    Ym: - Nu s-a intamplat nimic...De ce sa se fi intamplat ceva?
    Inauntru, Yua se ingrijoreaza pentru sora ei ca ar putea pierde sansa din cauza femeii de la mall.
    Yua: -Oare ce fac Yume si Uruha?
    Ru: -Nu stiu, vorbesc...spune Ruki foarte dezinteresat si o trage mai aproape de el. Yua, nerezistand, isi pune capul pe umarul lui.
    Afara atmosfera se incinge.
    U: -Deci ce este?
    Ym: - Off! Da’ curios mai esti! Sunt sigura ca m-ai sarutat doar pentru ca... nu stiu...sa nu te lasi mai prejos fata de Ruki...
    Uruha casca niste ochi mari si nu ii raspunde imediat.
    U: -Ce te-a apucat?
    Ym: -Pai, nimic, doar ca....
    U: -Doar ca...?
    Ym: - Doar ca m-am intalnit cu una la mall si m-a auzit pe mine si pe Yua vorbind despre ziua de ieri..Adica ca am luat masa impreuna si a inceput sa spuna tampenii. A zis ceva de genul “esti o ciudata mica si poate putin fraiera. Un tip ca el nu s-ar uita la o ratata ca tine”. Tipa aceea a spus ca a fost cu tine..dar...tu ai dat dovata ca esti un tip calumea si super de treaba...
    Uruha o priveste si ii zambeste cald.
    U: -Asta era? Te temeai ca are dreptate?–incepe sa ii mangaie obrajii- Nu-ti face griji in privinta asta.
    Yume il priveste si ea si ii zambeste. Uruha se apropie din nou de ea pentru un sarut.Yume isi duce mainile dupa gatul lui si se joaca in parul lui. Uruha isi duce mainile dupa mijlocul ei. Apoi intra inapoi in sala. Yua si Yume vorbesc in soapta:
    Yua: -Ce s-a intamplat?
    Ym: -Am fost cu Uruha pana afara si i-am povestit despre tipa din mall.
    Yua: -Wow, si ce-a zis?
    Ym: -Sa nu-mi fac griji. Si ne-am sarutat.:->
    Reality or dreams 421585
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Dum Aug 03, 2008 5:01 am

    Astea 2 se uita la poze ca mine....osedate ce suntem ^_^
    Yume m-o enervat ca o facut Craciunul pana sa-l mozoleasca pe Uru Reality or dreams 10657
    Ruki e asa direct :> mmmrrr=))
    Vreau nextul :X:X:X:X devine din ce in ce mai..fierbinte Reality or dreams 951214 uuuh:>
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Dum Aug 03, 2008 5:17 am

    Uuuu ... sunt adorabili ...
    vreau si eu la un film horror cu o bunaciune :>

    si vreau si nextul :))
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Dum Aug 03, 2008 1:57 pm

    Si nextu' asta e ceva mai lung....Da' a trebuit sa iau toata intamplarea...

    Filmul se termina si cuplurile ies din sala. Ruki o tine de mana pe Yua; la fel si Uruha si Yume. La intrare il observa pe Reita.
    Re: -Yo!
    Ru: -Ce faci aici?
    Re: -Ma plimbam. Nu ma prezinti? :->:->
    Ru: -Ea e Yua. Si ea e sora ei, Yume.
    Re: -Yo! Incantat.
    Yua&Ym: -S-s-s-i n-n-noi!
    Reita o studiaza pe Yua din cap pana in picioare dupa care ii zambeste smechereste. Ruki il observa, isi duce mana dupa mijlocul Yuai si o trage mai aproape, dupa care se uita la Reita cu seriozitate. Reita se uita la Ruki fara sa mai zambeasca si isi intoarce privirea spre Uruha.
    Re: -Deci cum a fost filmul?
    U: -Misto!
    Re: -V-ati distrat?
    U: -Da, normal.
    Re: -Baieti, eu zic sa ne intoarcem ca se face cam tarziu...Maine mai avem o sedinta foto si 2 interviuri
    Ru: -Asa e...Dar parca nu ii venea sa se desparta de Yua; la fel si Uruha.
    U: -Ok, noi plecam acum..asa ca..pa pa!
    Ruki ii da un biletel Yuai dupa care spune:
    Ru: -Sper sa ne mai vedem. La revedere! si ii face Yuai cu ochiul. Ea ii zambeste si isi ia ramas bun.
    Pe drum spre hotel baietii discuta despre cele doua surori.
    Ru: -Deci, Uruha, cum ti se pare Yume?
    U: -E draguta. Cand am iesit afara mi-a spus ca s-au intalnit cu fosta mea si ca i-a zis nu-stiu-ce cum ca eu nu m-as uita niciodata la o ratata ca ea si alte chestii de-astea. Eu i-am spus sa nu-si faca griji si sa nu se ia dupa aia.
    Ru: -Misto!
    Re: -De unde sunt fetele astea?
    Ru: -Romania.
    Re: -Ooo, se vede. Sunt frumoase. Ruki ii arunca o privire fulger.
    Ru: -Intr-adevar.
    Re: -Si va mai intalniti?
    Ru: -Foarte posibil, spune Ruki misterios.
    Yua si Yume sunt pe drum spre casa.
    Ym: -Ti-a dat un bilet? Ce scrie?
    Yua: -Stai sa vad...OMG!!!:O
    Ym: -Ce?? Ce?? Ce scrie??
    Yua: -Yume!!! E...e...
    Ym: -Ce?? Ce?? Zi odata!!
    Yua: -E...E numarul lui de telefon!!!
    Ym: -OMG!!! Fetele sar entuziasmate si rad de bucurie. Ajunse acasa, obosite, se culca.
    A doua zi Yua nu se poate abtine sa nu il sune pe Ruki. Formeaza numarul si asteatpa sa sune de cateva ori. Intr-un final o voce ii raspunde.
    Ru: -Alo! Cine e?
    Yua: -Sunt Yua. Te-am sunat ca sa...Voiam sa ai si tu numarul meu.
    Ru: -Aaa, buna! Ok! Te sun eu mai tarziu. Sunt ocupat acum.
    Yua: -OK! Imi cer scuze.
    Ru: -Nu-i nicio problema. Pa pa!
    Yua: -Pa!
    Ym: -Ei? Ce-a zis? E ocupat?
    Yua: -Da...A zi ca ma suna el mai tarziu.
    Dupa o ora Yua aude telefonul sunand. Il ia repede si vede ca o suna Ruki.
    Yua: -Alo!
    Ru: - Buna! Ce mai faci?
    Yua: -Bine, ma uitam la televizor.
    Ru: -Aha. Vrei sa ne intalnim undeva?
    Yua: -Da.
    Ru: -OK! Ma gandeam sa mancam ceva...
    Yua: -Da.
    Ru: -Bine, atunci ne intalnim in fata cinematografului unde am fost aseara, OK?
    Yua: -Dap.
    Ru: -Bine, ne vedem acolo, sa zicem, peste vreo ora.
    Yua: -Sigur, spune ea si inchide telefonul.
    Ym: -Cum ramane?? Ce-ai vorbit cu el??
    Yua: -Ne intalnim!!!
    Ym: -Da?? Unde??
    Yua: -La cinematograf. Luam masa!
    Ym: -Ce norocoasa esti!! Super tare!!
    Yua: -Da! Trebuie sa ma pregatesc ca ne vedem peste o ora.
    Ym: -Bine, hai du-te sa te pregatesti!
    Dupa ce se pregateste, Yua iese pe usa grabita. Pe drum spre cinematograf se ciocneste accidental de Reita.
    Re: -Ow! Buna!
    Yua: -Buna!
    Re: -Singura?
    Yua: -Da...
    Re: -Unde te grabesti?
    Yua: -Ma intalnesc cu Ruki.
    Re: -Ooo, frumos...Unde va intalniti?
    Yua: -La cinema.
    Re: -Da? La ce ora?
    Yua: -Pai acum...Cred ca am intarziat un sfert de ora...
    Re: -Serios? Pentru ca eu vin de la cinema si nu l-am vazut acolo pe Ruki.
    Yua: -Cum, nu e acolo?
    Re: -Nu. Si dupa cate il cunosc e destul de punctual...
    Yua: -Vorbesti serios? Nu se poate sa nu fie acolo.
    Re: -Ba da. Voiati sa vedeti un film?
    Yua: -Nu. Trebuia sa mergem la restaurant.
    Re: -Nu stiu, nu l-am vazut acolo.
    Yua: -Deci nu pot sa cred! Si eu ce fac acum?
    Re: -Nu stiu...Hai ca te duc eu la restaurant.
    Yua: -OK...
    Reita isi duce pana dupa gatul Yuai si o trage langa el. In spatele lor Ruki ramane socat de ceea ce vede. Cei doi intra in restaurant, iar Ruki ii urmareste. Se asaza la o masa unde sa ii poata vedea mai bine; niciunul nu il observa. La masa ei rad si par ca se distreaza. Ruki devine nervos, dar isi pastreaza calmul. Dupa ce termina de mancat ies din restaurant.
    Re: -Vrei sa mergem in parc?
    Yua: -Nu stiu...
    Re: -Hai, o sa te simti mai bine...o trage pe Yua langa el si o apuca de mijloc. Yua ii pune si ea mana pe mijloc deoarece nu era o pozitie prea comfortabila sa o tina doar el de mijloc. In parc se asaza amandoi pe o banca. Ruki se asaza pe o banca alaturata si, din nou, niciunul nu il observa. El se uita socat la ei si la Reita care ii face avansuri Yuai. Se apropie de ea si o mangaie pe par dupa care o saruta brusc. Yua este socata, ramane impietrita si nu mai stie ce sa faca. Atunci Ruki se ridica nervos si vrea sa plece. In cele din urma Yua il observa si alearga intr-un suflet la el. Yua striga dupa el si il trage inapoi, dar Ruki nu vrea sa asculte, e hotarat sa plece. Isi intoarce capul, totusi, si il vede pe Reita zambind smecher si pe Yua cu lacrimi in ochi. Ruki se intoarce si pleaca. Reita se indreapta spre Yua.
    Yua: -De ce ai facut asta!!??
    Re: -Eu...N-am stiut ca Ruki era acolo.
    Yua: -Nu conteaza! De ce ai facut-o??
    Re: -Imi pare rau...
    Yua: -Iti pare rau?? Ruki era de fapt la cinema si ma astepta pe mine! M-ai mintit ca sa ii iei locul!!
    Re: -Nu chiar...
    Yua: -Prostule!! Tu nu te gandesti la relatia ta cu Ruki in trupa?? In culise, pe scena...Fanii o sa isi dea seama ca nu va mai intelegeti si concertele n-o sa mai fie la fel! si pleaca nervoasa acasa.


    Ultima editare efectuata de catre Ruki in Dum Aug 24, 2008 2:25 pm, editata de 1 ori
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Lun Aug 04, 2008 2:41 am

    Reita e un tembel X(
    Acuma Ruki e nervos..e penal s-o dai din prima in bara..
    De-abia l-o intalnit si pe Ruki si deja Reita ii strica planurile Yuai Reality or dreams 655803
    Partea cand Yua l-a prins pe Ruki a fost asa siropoasa:))..zici ca a fost scoasa din filme de dragoste :X
    Vreau nextul plz Reality or dreams 589309
    Kai
    Kai
    Old
    Old


    Mesaje : 885
    Data de înscriere : 24/07/2008

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Kai Mar Aug 05, 2008 6:36 am

    Am primit ordine sau dau si eu comm....sa vedem...da nush ce sa zic.... Reality or dreams 421585 ....Eto....Oo Doamne cat mi-as dori sa fie adevarat tot ce am scris... Reality or dreams 951214 ....Mda....Vise...Oricum imi place ideea noadtra....:-".....Originala Reality or dreams 56875
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Mar Aug 05, 2008 6:54 am

    Pai nu puteam sa pun ficu' doar cu un comm Reality or dreams 951214 Ajea...nextu' here...

    Yua: -Yume!! N-o sa iti vina sa crezi ce s-a intamplat!!
    Ym: -Ce??
    Yua ii povesteste nervoasa lui Yume ce s-a intamplat.
    Ym: -Cee?? Reita te-a sarutat de fata cu Ruki??
    Yua: -Exact! Si acum Ruki nu mai vrea sa vorbeasca cu mine :(, spune Yua, plangand.
    Ym: -Hai nu mai plange ca rezolv eu! Da-mi telefonul tau ca al meu e descarcat.
    Yua: -Ruki n-o sa vrea sa vorbeasca cu tine;suni de pe telefonul meu.
    Ym: -Tu doar da-mi telefonul.
    Yua ii da telefonul. Yume il suna, dar Ruki nu raspunde.
    Ym: -Nu raspunde. Lasa ca il sun de pe telefonul meu, dar trebuie sa il pun la incarcat.
    Yua: -N-are rost...Adevarul e ca nu m-a deranjat sa ma tina Reita de mijloc. Ruki a vazut cum i-am pus si eu mana pe mijloc...Nu e nimic de explicat...
    Ym: -Nu gandi asa! O sa vad eu... O sa il sun de pe numarul meu si...vad eu....
    Yume isi pune telefonul la incarcat. Dupa ce se incarca incearca sa il sune pe Ruki de pe numarul ei. Ca si la Yua, el raspunde intr-un final dupa multe asteptari.
    Ru: -Alo! Cine e?
    Ym: -Sunt Yume! Ruki, am sunat in legatura cu Yua. Vreau sa stii ca...
    Ru: -Nu-mi pasa! Este dreptul ei de a alege. Daca la ales pe Reita atunci e treaba ei. Eu nu mai am legatura cu asta.
    Ym: -Dar Yua nu l-a ales pe Reita! A venit acasa plangand si...
    Ru: -Si ti-a cerut ajutorul? Spune-i sa uite ca sa intamplat vreodata ceva si sa stearga numarul meu.
    Ruki ii inchide nervos telefonul.
    Ym: -A...inchis...
    Yua incepe sa planga si mai tare.
    Ym: -Gata, nu mai plange! O sa gasesc o cale. Poate ma mai intalnesc cu Uruha.
    Yua: -N-o sa te mai intalnesti dupa ce o sa ii spuna Ruki ce s-a intamplat. O sa creada ca si tu esti la fel...spune ea si iese din casa.
    Yua se plimba pe strazile pustii si intunecoase si isi vorbeste siesi.
    Yua: -De ce trebuia sa accept? De ce trebuia sa il cred? E numai vina mea...
    Din spate isi face aparitia Uruha.
    U: -Asa e.
    Yua: -Mereu apari asa?
    U: -Nu. Voiam sa vad ce zici. Ruki mi-a povestit. Era foarte nervos. E foarte suparat pe tine.
    Yua: -Stiu. A fost vina mea. Dar m-am gandit ca Reita nu m-ar minti, desi mi se parea ciudat. N-am vrut...
    U: -Da? Ruki mi-a spus ceva cum ca l-ai luat pe Reita da mijloc...
    Yua: -Pentru ca Reita m-a luat primul de mijloc si nu era prea comfortabil...adica sa ma tina doar el...
    U: -Cum zici tu...Oricum Ruki nu mai vrea sa ia legatura cu tine.
    Yua: -Sper ca tu nu crezi ceva despre Yume...Adica ea nu e cu nimic vinovata si...
    U: -Nu stiu...Yume e o fata de treaba si draguta.
    Yua: -Eu...imi pare rau.....Te rog, spune-i lui Ruki ca n-am vrut si...sa ma ierte...Te rog, vorbeste cu el!
    U: -De ce? E vina ta. De ce as vorbi cu el? Daca il vrei inapoi trebuie sa vorbesti tu cu el. Si ai noroc daca o sa te asculte.
    Yua incepe sa planga. Uruha o priveste si parca i se face mila.
    U: -Off! Uite, nu pot sa pun o vorba buna pentru tine cand de fapt a fost vina ta.
    Yua: -Stiu...
    U: -Dar o sa te ajut, totusi. Desi o sa fie cam greu. Dar Ruki are nevoie de cineva care te cunoaste.
    Yua: -Yume!
    U: -Exact! Da-mi numarul ei.
    Yua isi scoate telefonul si i-l da lui Uruha ca sa copieze numarul surorii sale.
    U: -OK! Dar sa nu te astepti sa iasa bine. Ruki cand isi pune in cap ceva nu-i mai iese. O sa incerc totusi.
    Yua: -Spune-i ca imi cer scuze si ca nu am vrut...ca il plac mult...
    U: -Hm...OK!...La un moment dat o sa fie nevoie sa vorbesti si tu cu el, altfel o sa te considere o lasa.
    Yua: -O sa vorbesc. Totul e sa ma asculte.
    U: -Bine. O sa vad ce pot face. Dar, ti-am zis, nu te astepta sa iasa bine. Si nu te baza pe mine ca o sa fac orice ca sa te ierte Ruki.
    Yua: -OK! Multumesc mult!
    U: -Eu ma duc acum. O s-o sun maine pe Yume.
    Yua: -Bine.
    BoU
    BoU
    Lil' Stranger
    Lil' Stranger


    Mesaje : 146
    Data de înscriere : 25/07/2008

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de BoU Mar Aug 05, 2008 8:57 am

    deci
    mortal
    ba nu bestial ficul
    yoooy Reality or dreams 264935
    Reita iubirea mea pute Reality or dreams 906566
    saraca Yua
    da' saracu Ruki Reality or dreams 46759
    Reality or dreams 46759 haai mah impacati-va o data

    vleau neeext Reality or dreams 989737
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Mar Aug 05, 2008 9:56 am

    Ai pus-o si pe Ely sa comenteze...lol =))
    Ruki e un nesimtit..cum i-o inchis telefonul in nas lui Yume :|
    Uruha iese din boscheti =)) cica:"Mereu apari asa?"..si el:"Nu" Reality or dreams 951214 nu chiar mereu ..ocazional :))
    Mda..i-o zis Yuai de 1000 de ori ca lui Ruki ce-i intra in cap greu ii mai iese =)) am inteles...
    Macar o ajuta... :X...dar cam greu... 8-| dar s-o facut cu numarul lui Yume Reality or dreams 589309
    Next plz....ador ficul asta Reality or dreams 989737
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Mar Aug 05, 2008 10:00 am

    Pai ea nu si-a spus parerea Reality or dreams 951214 ..trebuia sa zica si ea ceva Reality or dreams 951214 Reality or dreams 951214
    Hai k nextu' e big...

    In urmatoarea seara the GazettE au un concert la care merg si fetele. In timpul concertului Yua nu isi poate lua ochii de la Ruki. El canta, dar parca nu mai pune asa mult suflet. Dupa terminarea concertului Yua iese afara si o asteapta pe sora ei. Uruha il scoate pe Ruki din cabina si il duce afara prin spate. Yume apare si ea.
    Dupa cateva minute de asteptare Yua aude usa deschizandu-se, dar nu se intoarce sa vada cine e.
    Yua: -Hai, Yume, sa mergem!
    Ru: -Nu sunt Yume si...am venit sa discutam, desi imi pierd timpul.
    Cei doi se asaza pe o banca din apropiere si incep conversatia. Ruki incepe fara sa o priveasca.
    Ru: -Ai ceva sa-mi spui?
    Yua: -Pai...Eu...Eu n-am vrut sa...Adica...
    Ru: -Nu stii cum sa-ti ceri scuze? Dar nici n-ai de ce. E dreptul tau de a alege.
    Yua: -Dar nu l-am ales pe Reita!
    Ru: -Nu? Atunci de ce te-ai dus cu el? Eu te asteptam in fata cinema-ului.
    Yua: -Mi-a spus ca a venit de la cinema si ca nu te-a vazut acolo.
    Ru: -Da, am auzit. Si nu puteai sa verifici?
    Yua: -Ba da, dar...am crezut ca nu m-ar minti...
    Ru: -Nu ti s-a parut, totusi, cam suspect?
    Yua: -Ba da, dar...
    Ru: -Doh...Chiar imi pierd vremea...
    Yua: -Stai, asculta-ma macar!
    Yume si Uruha ies din cladire. Ii vad pe Ruki si Yua pe banca.
    Ym: -Crezi ca va reusi Yua sa il faca pe Ruki sa-si schimbe parerea?
    U: -Nu stiu. Cum i-am spus si ei: Ruki daca si-a pus ceva in minte,greu renunta la idee.
    Ym: -Imi doresc sa se rezolve totul. Yua chiar il iubeste pe Ruki.
    U: -Cred ca trebuie sa petreci ceva timp cu acea persoana pentru a ajunge sa o iubesti.
    Yume tace si ii priveste pe Ruki si Yua. Brusc, Ruki se ridica de pe banca si pleaca. Yua se ridica si ea si il trage de maneca. Ruki se opreste, dar n-o priveste.
    Yua: -Stai! Nu pleca! Ruki, te vreau inapoi. Te implor sa ma ierti pentru ieri. Te rog.
    Ru: -Sa te iert? Pentru ce? Ti-am spus, ai dreptul sa alegi.
    Yua: -Dar nu l-am ales pe Reita!!
    Ru: -Dar nici pe mine nu m-ai ales, se pare.
    Ruki se smulge din mainile Yuai si pleaca. Ea ramane plangand pe banca. Yume vine la ea si o ia acasa.
    Urmeaza o perioada plina de concerte pentru the GazettE. La fiecare Yume este prezenta. Insa Yua nu vine la niciunul. Ruki parca pune mai mult suflet pe melodiile triste. Apropiindu-si buzele de microfon, spune:
    Ru: - As dori sa dedic aceasta melodie unei persoane foarte importanta pentru mine, chiar daca nu este de fata. Am judecat totul dupa aparente, fara sa ascult ce avea de spus. Am judecat totul doar dupa cum am vazut. Nu i-am ascutlat nici pe cei din jur ca sa vad ce au de spus despre asta. Yua...Imi pare nespus de rau. Am fost un idiot ca nu te-am crezut, chiar daca tu imi spuneai totul din inima. Te rog iarta-ma ca nu te-am crezut. Si totusi, chiar daca nu ne cunoastem de mult timp, imi lipseste veselia ta. De aceea, iti dedic aceasta melodie...
    Ruki incepe sa cante, tinandu-si capul in jos si cateva lacrimi i se preling pe obraz. Yume ramane uimita si incearca sa vina mai aproape de scena pentru a-l filma mai bine. Se gandeste la ce o sa zica Yua cand o sa vada inregistrarea. Ruki sprijinindu-si capul de microfon canta.

    Am repetat asta de mult timp.Te-am facut trista de mult timp.
    A trebuit sa te ranesc.Inca nu ma pot misca.
    De ce este asa de dureros sa te ating?
    Cred ca este asa pentru ca mi-a fost frica sa nu fac aceeasi greseala si sa te pierd.

    Am incercat sa recapat zilele de neuitat,stand inchis pentru fiecare.
    Imi tii mana fara sa intrebi ceva.

    Chiar daca maine nu ma vei mai iubi,eu trebuie sa te iubesc asa cum te iubesc acum
    Chiar daca maine nu ma vei mai vedea,eu trebuie sa te iubesc asa cum te iubesc acum

    Ne vom plimba impreuna,viitorul nu este promis
    Continuam sa ne plimbam impreuna.In viitorul in care esti


    Te iubesc atat de mult incat am uitat suferinta
    Inima mea simte durere tot timpul.....

    Ruki se opreste, desi nu a terminat versul. Yume il priveste uimita si continua sa il filmeze si sa se apropie de scena. Uruha se uita la Yume zambindu-i si facandu-i semn cu capul sa urce pe scena pentru a-l ajuta pe Ruki sa duca cantecul la capat. Yume inchide telefonul, se urca pe scena si incepe sa cante. Ruki o priveste cu lacrimi in ochi si incearca sa isi revina. Apoi incepe sa cante ajutat si de Kai.
    Dupa concert Ruki ramane cu Yume sa vorbeasca.
    Ru: -Pai... imi pare rau...Mi-am dat seama ca avea dreptate si ca eu am fost un idiot. De obicei sunt foarte incapatanat. Cand imi intra ceva in minte...
    Ym: -Da, am auzit...nu-ti mai iese. Si ce ai vrea acum?
    Ru:- Pai, as vrea sa o vad si sa ii spun kt de rau imi pare.
    Ym: -Vrei sa te intalnesti cu ea? Nu stiu, Ruki...Yua e foarte deprimata. Nu vrea sa iasa din casa, iar la concerte nu a venit pentru ca vrea sa te uite. Ii place foarte mult muzica voastra dar a preferat sa nu vina.
    Ru: -Imi pare rau! Lasa-ma sa o vad, te rog!
    Ym:Bine, mah! Te las. Hai du-te la ea. Stai sa iti dau adresa.
    Yume ii da lui Ruki adresa. Acesta se urca intr-un taxi si pleaca spre Yua. Yume ramane singura pe o banca. Uruha o observa si se indreapta spre ea.
    U: -Buna! Ce mai faci?
    Ym: -Bine...Doar-ce am vorbit cu Ruki. L-am trimis la Yua.
    U: -Bine. Vrei sa ne plimbam putin?
    Ym: -Sigur!
    Yume se ridica de pe banca si pleaca impreuna cu Uruha spre parc. Acolo se aseaza pe o banca sub un copac. Uruha o priveste cald si ii zambeste. Apoi isi trece mana prin parul ei.
    U: -Stii ca esti frumoasa? ii spune el dragastos. Yume este emotionata. Nu spune nimic, insa zambeste si roseste. Uruha isi duce mana dupa mijlocul ei si isi apropie buzele de buzele ei. O saruta usor. Yume se pierde, isi duce mana dupa gatul lui si il saruta si ea.
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Mar Aug 05, 2008 10:09 am

    Offf..Ruki e asa nefrecat ~X( ...nici macar nu o asculta pe Yua..
    Isi pierde timpul.. Reality or dreams 876692 ...
    Ce fraza de filozos o bagat Uru..:)) "Cred ca trebuie sa petreci ceva timp cu acea persoana pentru a ajunge sa o iubesti" ...da da..are dreptate :)) a devenit expert in dragoste Reality or dreams 951214
    Partea cand Yua il prinde pe Ruki e asa siropoasa :-j ...da' el cum e nesimtit o scurtat drama si a plecat..na Reality or dreams 951214 ...
    Dupa ce a meditat a realizat ca Yua are dreptate :))
    Dragut gest faza cu dedicatia... :X pacat ca el nu ia intr-adevar fane pe scena sa cante cu el.. Reality or dreams 5693
    Daca RuRu a chemat-o pe Yume :))
    Saraca Yua..acuma nici nu vrea sa mai stie de Ruki..o sa-i fie cam greu tinand cont de faptul ca el e un star si apare in reviste,pe net..peste tot=))
    Mi-a placut partea cand Ruki incepe sa-i zica si el lui Yume ca atunci cand ii intra ceva in cap..si Yume continua ca nu ii mai iese..acuma stie toata lumea chestia asta ca pe o poezie Reality or dreams 951214
    Ohh..RuRu a sarutat-o pe Yume...ce sweet :X ... stie ma ca e frumoasa,ce-o mai intrebi?:))
    Vreau nextul plz..sper sa se impace Yua cu Ruki Reality or dreams 444711 [wow..ce comm lung am bagat :> ]
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Mar Aug 05, 2008 10:50 am

    Nu pun nextu' pana nus e fac 2 commuri Reality or dreams 274756 ....... Reality or dreams 951214
    Takuya
    Takuya
    Old
    Old


    Mesaje : 745
    Data de înscriere : 31/07/2008
    Localizare : intr`un televizor

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Takuya Mar Aug 05, 2008 11:04 am

    Na si al doilea comm mult dorit >:P

    asta pentru ca te ube pe tine tigrule =)) mrrr :>

    mancatiash ficu ca`i genial :D
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Mar Aug 05, 2008 1:26 pm

    LOOOOL Reality or dreams 951214 Reality or dreams 951214 Reality or dreams 951214
    Uite nextu'....

    Ajuns la destinatie, Ruki bate la usa nesigur. Asteapta cateva clipe dupa care aude pasi. Yua ii deschida si ramane muta.
    Ru: -Hey! ii spune el cu amaraciune. Pot sa intru?
    Yua il invinta inauntru si il serveste cu o cafea.
    Yua: -Doresti ceva?
    Ru: -Da. Am venit ca sa...imi cer scuze...Am fost un prost. Tu spuneai totul din inima, dar eu nu te-am crezut. M-am luat dupa aparente si nu am judecat corect. Am judecat dupa cum am vazut eu...
    Yua: -Asa e... spune ea si priveste in jos, dupa care se asaza langa Ruki pe canapea. El o trage mai aproape de el si se apropie de buzele ei.
    Ru: -Imi pare rau. Ma ierti?
    Yua: -Da...bineinteles...mormaie ea emotionata si incepe sa ii mangaie fata. Ruki ii ia mana si o pupa dupa care se apropie de ea si o saruta. Yua il imbratiseaza si il saruta. Ruki o intinde pe canapea si incepe sa o sarute pe gat. Yua isi plimba degetele prin parul lui. El ii desface usor halatul si incepe sa o sarute pe corp.
    In parc, Uruha incepe sa o mangaie pe Yume pe tot corpul. Yume ii da mana la o parte.
    Ym: -Scuze...Nu pot...ii spune ea rusinata si se intoarce cu spatele la el. Uruha se ridica de pe banca si se asaza in fata ei.
    U: -E OK. Pot sa mai astept. ii spune el si ii zambeste din nou. Yume ii zambeste si ea si il saruta.
    Ruki o mai saruta pe Yua putin dupa care rasufla si ii spune:
    Ru: - A fost o noapte de neuitat. Sunt foarte fericit ca nu te-am pierdut...De fapt, de cand te-am vazut prima data la concert .am fost atras de tine. Esti frumoasa, diferita. Te rog iarta-ma inca odata pentru momentele neplacute pe care ti le-am creat. Te iubesc. spune el si o saruta din nou pe Yua. Ea nu zice nimic si il saruta. Apoi il priveste, ochii ii sclipesc si se lasa purtata de val.
    Yua: -Da, a fost o noapte minunata. Ruki, si eu am crezut ca te-am pierdut. Imi pierdusem orice speranta. Yume imi spunea mereu ca se va rezolva. Si uite ca, intr-un final, am ajuns sa fim din nou impreuna. Si eu te iubesc. spune Yua emotionata si il saruta si imbratiseaza pe Ruki.
    Mai tarziu, Yua o suna pe Yume. Ea ii raspunde din cealalta parte a orasului.
    Ym: -Alo!
    Yua: -Unde esti?
    Ym: -La Uruha. Am vrut sa va lasam pe tine si pe Ruki...
    Yua: -Aaa...
    Ym: -Deci cum a fost? Ce ti-a zis?
    Yua: -Ehm...Iti povestesc eu cand te intorci.
    In partea cealalta Uruha isi da tricoul jos.
    Ym: -Ahaa, ok, Yua. Hai ca nu te mai retin. Pa pa! spune ea si ii inchdie Yuai telefonul. Apoi se duce langa pat si se asaza pe jos. Uruha se asaza langa ea si ii ia mana intr-a lui. Apoi se apropie de ea si o saruta. Dupa cateva clipe de priviri si zambete, Uruha se arunca in pat, obosit, intins pe burta. Yume se ridica de pe jos , se pune peste el si incepe sa ii faca masaj.
    U- Aahh, ce bine e!... Yume se apleaca peste el si il pupa pe obraz. Uruha zambeste si o lasa ,in continuare, sa ii faca masaj. Ea il mai maseaza putin dupa care se opreste. Uruha adormise. Ea se da jos de pe el si il acopera cu o patura. Dupa care se asaza si se uita zambind la el. Isi plimba degetele prin parul lui. La scurt timp Yume adoarme cu capul langa al lui. Uruha se trezeste, o pune in pat si o pupa pe obraz. Apoi se asaza langa ea si o mangaie.
    Reality or dreams 736916 Reality or dreams 696677
    Uruha
    Uruha
    Webmaster
    Webmaster


    Mesaje : 616
    Data de înscriere : 22/07/2008
    Localizare : Nu ai vrea sa stii xD

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Uruha Mier Aug 06, 2008 3:03 am

    Yua l-a iertat usor pe Ruki..evident..poti sa respingi pe cineva ca el? Reality or dreams 274756
    Ruki e rapid...o dezbraca deja..uuhh uhh:>..a fost o noapte de neuitat=))..cred si eu
    Si saracu' Uru incearca sa faca si el ceva dar nu ii merge cu Yume :-" trist...
    El e om rabdator,ce naiba?:))
    Ce declaratii isi baga Ruki si Yua...sunt adorabili :X ... spre ca Ruki sa nu faca el vreo prostie de data asta si sa se sfarseasca definitiv relatia lor :((
    Uhh..Uru face topless :> ...
    Ce draguti sunt el si Yume Reality or dreams 696677
    Daca RuRu e asa dragut in poze,imi si inchipui cum arata cand doarme... Reality or dreams 736916
    Dorm impreuna..ce sweet :X
    Vreau nextul..urgent =p~
    BoU
    BoU
    Lil' Stranger
    Lil' Stranger


    Mesaje : 146
    Data de înscriere : 25/07/2008

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de BoU Mier Aug 06, 2008 3:32 am

    yayx ce sweet Reality or dreams 264935
    Yua si Ruki s-au impacat Reality or dreams 6136
    si Yume si uruha Reality or dreams 736916 Reality or dreams 818550 plea suiiiiit
    totusi yua lo iertat cam repede Reality or dreams 274756
    "am fost un prost. Tu spuneai totul din inima, dar eu nu te-am crezut. M-am luat dupa aparente si nu am judecat corect. "...vai thuu Reality or dreams 736916
    neeeeeext ti loog ti looog ti looog Reality or dreams 589309 Reality or dreams 589309 Reality or dreams 589309 Reality or dreams 589309 Reality or dreams 264935
    Ruki
    Ruki
    Old
    Old


    Mesaje : 714
    Data de înscriere : 29/07/2008
    Varsta : 30
    Localizare : Ruki's heart^___^

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Ruki Mier Aug 06, 2008 5:16 am

    nextu' here...

    Dimineata ii intampina pe Ruki si Yua. Razele calde si luminoase ale soarelui o trezesc pe Yua. Se scoala din pat usor ca sa nu il trezeasca pe Ruki si se indreapta spre dulapul cu haine. Apoi merge la bucatarie. Ruki se trezeste si o cauta pe Yua. Se intalnesc in drum spre bucatarie.
    Ru: - 'Neata!
    Yua: - 'Neata! spune ea si il saruta in bratele lui. Vino, ti-am pregatit micul dejun.
    Uruha se trezeste inaintea lui Yume. O priveste zambind si o pupa pe obraz. Pleaca sa se imbrace, apoi se intoarce din nou la Yume. O saruta pe buze. Ea se trezeste si ii zambeste. Observa ca e dimineata.
    U: -Ai dormit bine?
    Ym: -Foarte bine, spune ea si il saruta. Telefonul ii suna. Yume il ia sa vada cine e si raspunde.
    Ym: -Alo!
    Yua: -Ce faci?
    Ym: -Bine. Sunt cu Uruha.
    Yua: -Aha. Ruki a plecat. A zis ca are ceva treaba si ca ne intalnim mai tarziu. Tu mai stai?
    Ym: -Nu stiu. Cred ca ma imbrac si eu si vin.
    Yua: -Ok. Te astept. Pa pa!
    Yume se imbraca si pleaca spre casa. Ajunsa acolo, Yua ii povesteste tot ce s-a intamplat.
    Ym: -Ce??? Ati...??
    Yua: -..Da...
    Ym: -Nu pot sa cred! Nu trebuia sa o faci!
    Yua: -N-am putut rezista...
    Ym: -Of! Eu am petrecut o noapte intreaga cu Uruha si s-a ales doar cu un masaj si un pupic pe obraz.
    Yua: -Pentru ca Uruha nu s-a pus peste tine.
    Ym: -Pai nu trebuia sa il lasi!
    Yua: -Faptul e consumat! Si oricum a fost placut...
    Ym: -Mda...Cred si eu...
    Yua: -Ia, mai lasa-ma! Eu sunt foarte fericita! spuse Yua si iesi din camera.
    Ruki si Uruha se intalnesc la o cafenea.
    U: -Deci cum a fost seara trecuta?
    Ru: -Am avut o noapte...fierbinte...
    U: -Mama, pe bune??
    Ru: -Aha.
    U: -Super! Bravo! Tu esti mai norocos.
    Ru: -Nu, doar ca tu nu prea ai tupeu.
    U: -Pai, am incercat ceva, dar Yume s-a scuzat si a zis ca nu poate.
    Ru: -Fata cuminte...
    U: -Da...
    Ru: -N-o sa mai fie pentru mult timp, nu? rase Ruki.
    U: -Nu stiu, chicoti si Uruha. Ce zici sa le invitam in mini-vacanta care urmeaza?
    Ru: -Buna idee. O sa o sun chair acum pe Yua.
    Ruki suna pe Yua, iar aceasta ii raspunde iemdiat.
    Yua: -Alo!
    Ru: -Buna! Ce faci?
    Yua: -Oh, bine...
    Ru: -S-a intamplat ceva?
    Yua: -Nu, nimic...Yume nu e de acord cu ce am facut noaptea trecuta...
    Ru: -Lasa ca o sa isi schimbe parerea. Vrem sa va invitam sa veniti cu noi intr-o mini-vacanta.
    Yua: -Da?? Unde?
    Ru: -Nu stiu exact, pe undeva pe langa munti.Veniti?
    Yua: -Normal! Sa ii spun si ei.
    Ru: -Ok, tu vorbeste cu ea. O sa stam in gazda. Locul e foarte frumos, e verdeata peste tot si o sa stam undeva pe langa un rau.
    Yua: -Foarte frumos. De-abia astept sa vin.
    Ru: -Ok, atunci. Te sun eu mai tarziu ca sa iti spun cand si unde ne intalnim. Pa pa!
    BoU
    BoU
    Lil' Stranger
    Lil' Stranger


    Mesaje : 146
    Data de înscriere : 25/07/2008

    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de BoU Mier Aug 06, 2008 6:42 am

    Reality or dreams 989737
    oo yeah Reality or dreams 875796 noapte fierbinte
    Yume c8chila cuminte Reality or dreams 444711
    vacantaaa Reality or dreams 225241 Reality or dreams 225241
    ...
    se lasa cu scantei Reality or dreams 343602
    ehh..... Reality or dreams 863770

    go go uruha Reality or dreams 56875


    Reality or dreams 989737 Reality or dreams 589309 Reality or dreams 589309 neeext vleau neeext Reality or dreams 589309 Reality or dreams 589309

    Continut sponsorizat


    Reality or dreams Empty Re: Reality or dreams

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Lun Mai 20, 2024 5:46 am